Počítačové kurzy, manažérske kurzy, obchodné školenia a kurzy rozvoja osobnosti. Renomované školiace a certifikačné centrum v Bratislave

Vyberte váš jazyk

02/55 410 308
0
ISO 9001 ISO 20000 ISO 27001

Hodnotenia kurzov

Ako si správne vytvoriť titulný obrázok na Facebook

 

Svet sociálnych médií je skvelým príkladom toho, ako rýchlo sa menia trendy. Môže sa stať, že aj v rámci jednej sociálnej siete sa rozmery obrázkov môžu časom zmeniť. Facebook pripravuje na každý rok príručku správnych rozmerov, tak, aby sa zobrazovali čo najlepšie na všetkých zariadeniach.

 

Dnes sa pozrieme na to, ako si môžete vytvoriť šablónu titulky s použitím jednoduchých a hlavne „free“ programov. Budete k tomu potrebovať len troška kreativity a čas. Táto šablóna bude pripravená podľa oficiálnych materiálov Facebooku pre rok 2021.

 

Najskôr si stiahnite obrázok, ktorý sa nachádza nad týmto odsekom. Tento obrázok som pre vás pripravil v programe Adobe Photoshop.  Bude slúžiť len ako šablóna. Následne sa presunieme na webstránku grafického programu Canva (zvládnu ho aj absolútni začiatočníci), ktorý vám bude slúžiť ako pomôcka pri tvorení grafiky.

 

Zaregistrujte sa na canva.com. Prihlásenie je zdarma a myslím, že s ponukou, ktorú neplatená verzia obsahuje si bohato vystačíte. Po prihlásení vás privíta príjemné používateľské prostredie, v ktorom si zvolíte možnosť „Zvoliť si vlastný rozmer“ (Use custom dimensions) a zadáte hodnotu 820x360.

 

 

Z možností v ľavom paneli si vyberiete Nahrať súbory a z počítača nahráte obrázok, ktorý chcete použiť na svoju titulnú fotku a našu šablónu. Tieto obrázky môžete vložiť priamo na pracovnú plochu editora, ale odporúčam vám najskôr vložiť rám, v ktorom sa obrázok automaticky oreže na požadovanú veľkosť.

Nakoniec do obrázku vložíte text, ktorý chcete použiť na titulnom obrázku. Naša práca je už takmer hotová. Pýtate sa, načo ste si sťahovali šablónu na začiatku tohto krátkeho návodu? Odpoveď je jednoduchá - táto šablónka slúži len na overenie, či je všetko tak, ako má byť.

 

 

Po vložení šablóny do hotovej grafiky znížte jej priehľadnosť a overte si, či sa všetky podstatné časti nachádzajú v „bezpečnej zóne“.

 

Na čo nám však slúži bezpečná zóna? Ako jej názov napovedá, je to zóna obrázku, kde máte istotu, že sa bude správne zobrazovať. Možno ste si všimli rozdielne zobrazenie titulných fotiek na mobilnom zariadení a na počítači. Je to spôsobené tým, že každé zariadenie orezáva obrázok iným spôsobom a práve bezpečná zóna má zaistiť, aby každý, kto navštívi vašu stránku, uvidel všetko, čo má.

Ak je všetko v poriadku, šablónu môžete odstrániť z obrázka a ten si po uložení umiestniť na svoju stránku.

Čo poviete? Naučili ste sa niečo nové? Vidíme sa pri ďalšom článku.

 

Marek Bellay, lektor marketingu a grafiky

 

 

Zasielanie noviniek

   ISO 9001

   ISO 20000

   ISO 27001

Školiace centrum Macrosoft je Certifikovaným Learning partnerom spoločnosti Microsoft

AUTODESk Learning Partner

Video z kurzu

Garancia vedomostí
Možnosť zopakovania si
kurzu pre absolventov

Pečať finančnej stability